Wyświetlono tylko wiadomości z kluczem: Absolwent   Usuń klucz

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (19-23 października br.) przygotowało szereg inicjatyw wspierających rozwój zawodowy. Wszystkie wydarzenia dedykowane są Studentom i Absolwentom Uniwersytetu Śląskiego.

Ogólne .

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne wydarzenie, którego celem jest wspieranie w rozwoju kariery oraz promocja inicjatyw związanych z doradztwem zawodowym.

Adresatami OTK są wszystkie osoby, które chcą skorzystać z profesjonalnego wsparcia oraz dobrych rad w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy czy kariery.

Poniedziałek:
Podczas spotkania można uzyskać wiedzę na temat tego, jakie metody poszukiwania pracy są najefektywniejsze, a na jakie nie warto tracić czasu, gdzie można znaleźć najlepsze oferty, jak wykorzystać media społecznościowe w poszukiwaniu pracy i praktyk, jak efektywnie korzystać z serwisu biurokarier.edu.pl.

Wtorek: „Jak wyjść zwycięsko z rozmowy kwalifikacyjnej”.
Podczas szkolenia studenci i absolwenci dowiedzą się jak Biuro Karier pomaga stawiać pierwsze kroki w karierze zawodowej. Dla wszystkich studentów - szczególnie tych studiujących w Sosnowcu, zorganizowano stoisko w Instytucie Informatyki, na którym będzie można skonsultować dokumenty aplikacyjne, dowiedzieć się o wszystkich wydarzeniach, które Biuro Karier planuje w najbliższym czasie, porozmawiać z coachem kariery oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk i staży.

Środa:
Targi Jobs Spot to możliwość zorientowania się ofertach pracy, praktyk i staży przygotowanych przez pracodawców, a także zadania im wszelkich pytań związanych z karierą w ich firmach. To także skorzystania z porad specjalistów w CV Point, którzy doradzą, jak sprawić, aby dokumenty kwalifikacyjne były nie tylko rzeczowe, ale przede wszystkim skuteczne.

Czwartek:
W trakcie tego wydarzenia doradca w Biurze Karier przygotuje zestaw testów psychozawodowych, które ułatwią określenie mocnych stron, preferencji i predyspozycji zawodowych oraz skłonią do refleksji na temat własnych możliwości.

Piątek:
Głównym celem cyklu jest umożliwienie studentom bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami, którzy są jednocześnie pasjonatami i ekspertami w swoich dziedzinach. Każdy z nich prowadzi swój własny biznes i jest wieloletnim praktykiem.”

© 2015 ITiM SK