Wyświetlono tylko wiadomości z kluczem: Student   Usuń klucz

Zaproszenie na wykład

Zaproszenie dla Studentów i Pracowników

na wykład dr Vladimira Bulej

z Uniwersytetu w Żylinie

w wybranym przez słuchaczy temacie:

  • Trends in Research, Development and Applications of Mechanisms with Parallel Kinematic Structure
  • Mobile Robotics - Navigation and Path Planning
  • Camera Systems for Robotics.

Miejsce i data: ul. Żytnia 12, Sala 22, środa 5.05.2018, godzina 9:30

(Wykład odbywać się będzie w ramach program Erasmus+ Staff mobility for teaching).

Wycieczka: Mitsubishi Electric

14.05.2019 roku Studenci II i III roku Mechatroniki, wraz z opiekunami, dr Jolantą Dzik, dr inż. Lucjanem Kozielskim i mgr inż. Kamilem Feliksikiem, odwiedzili siedzibę Mitsubishi Electric w podkrakowskich Balicach.

Pracownicy firmy zaprezentowali centrum automatyki przemysłowej – Showroom 4.0. Studenci zobaczyli m.in. roboty w niecodziennym wydaniu - „Threerobot” - stację z trzema przemysłowymi robotami ramieniowymi. Obejrzeli niezwykły pokaz będący połączniem tańca robotów, dźwięku oraz wizualizacji prezentowanej na monitorach, a następnie - gniazdo zbudowane z robotów i urządzeń skręcających długopisy, gdzie mogli wygrawerować dowolnie wymyślony przez siebie napis.

Showroom 4.0. w Mitsubishi Electric to najnowsze rozwiązania z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych i stanowiska demonstracyjne e-Factory łączące automatyzację z cyfryzacją, analizą danych oraz funkcjami produkcji personalizowanej.

Wycieczka: Johnson Electric Poland Sp. z o.o.

Dnia 9 kwietnia 2019 odbyła się wycieczka studentów III roku specjalizacji Komputerowe wspomaganie w budowie i eksploatacji maszyn, do firmy Johnson Electric Poland Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Wycieczka była tematycznie związana z modułem Projektowanie i badanie układów mechatronicznych i w ramach zajęć z tego przedmiotu została zorganizowana. Johnson Electric to jedna z najnowocześniejszych firm wytwarzających podzespoły elektryczne oraz wyspecjalizowane i zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Firma zajmuje się cyklem produkcyjnym począwszy od zaprojektowania wyrobu przez kompletację komponentów i montaż, aż po testowanie. Do organizacji wycieczki przyczynili się: ze strony firmy Pani Magdalena Ogrodowczyk, a z ramienia uczelni dr Marek Bara. O pracy na stanowiskach roboczych w hali produkcyjnej opowiadał Pan Michał Bijan, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszych studentów oraz przekazanie im cennych informacji na temat pracy w firmie Johnson Electric.

Spotkania informacyjne dotyczące programu Erasmus+

Spotkania informacyjne dotyczące programu Erasmus+

Biuro Programu Erasmus+ zaprasza studentów do udziału w dwóch spotkaniach, które odbędą się 28 marca br. oraz 25 kwietnia br.

Spotkanie 28 marca (czwartek) adresowane jest do studentów zainteresowanych przystąpieniem do programu Erasmus+ oraz ubiegających się o kwalifikację w aktualnym naborze.
Miejsce i termin spotkania:
Wydział Prawa i Administracji (Bankowa 11B, Katowice),
Aula nr 7, godz. 10.30-12.00

Spotkanie 25 kwietnia (czwartek) skierowane jest do studentów zakwalifikowanych do wyjazdu w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2019/2020.
Miejsce i termin spotkania:
Wydział Prawa i Administracji (Bankowa 11B, Katowice),
Aula nr 7, godz. 11.00-13.00

Wycieczka: Yamazaki Mazak 2018

Dnia 5 grudnia 2018 odbyła się wycieczka studentów III roku specjalizacji Komputerowe wspomaganie w budowie i eksploatacji maszyn, do firmy Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, światowego lidera w produkcji obrabiarek.

Wycieczka była tematycznie związana z modułem Komputerowo wspomagane wytwarzanie części maszyn (CAM) i w ramach zajęć z tego przedmiotu została zorganizowana. Studenci zapoznali się z historią i strukturą zakładu, poznali maszyny produkowane w firmie Yamazaki Mazak oraz procedurę programowania jednej z maszyn, a także przebieg procesu obróbki materiału.

Wycieczka: Roca 2018

27 listopada 2018 odbyła się po raz kolejny wycieczka technologiczna studentów II roku Mechatroniki wraz z opiekunką - dr hab. Beatą Wodecką-Duś, do gliwickiej fabryki ceramiki sanitarnej Roca Polska sp. z o.o.

Dni poradnictwa ZUS na Uniwersytecie Śląskim

Targi dla studentów

2018.11.05, SK

Targi dla studentów w chorzowskim ŚMCEBI

7 listopada 2018

W ramach wydarzenia będziemy gościć około 15 firm, sprofilowanych pod absolwentów i studentów kierunków prowadzonych w ŚMCEBI. Wśród wystawców znajdą się między innymi: Accenture, Mentor Graphics, Prevack, Veo Worldwide Services, Fujitsu, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Statystyczny w Katowicach, Biostat, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Randstad, Helioenergia.

Targi rozpoczną się o godzinie 09:00 i będą trwały do godziny 14:00 w holu budynku. MTK będzie towarzyszyć konferencja "3 Forum Biznes-Nauka. Nano w Energetyce", która rozpocznie się o godzinie 08:45 w P/0/01.

Projekt: Kariera zaczyna się na Uczelni

Dnia 14 czerwca 2018 o godz. 10:00 w Instytucie Technologii i Mechatroniki, ul. Żytnia 10, sala 408 odbędzie się spotkanie fokusowe podsumowujące realizację projektu „Czas na staż –Kariera zaczyna się na uczelni”. Na spotkanie zaproszono studentów z II grupy testowej, nauczycieli akademickich prowadzących test/szkolenia oraz gości z przemysłu – przedstawicieli firmy Johnson Electric. Środki na realizację pomysłu pozyskano z projektu „Czas na Staż - granty dla innowatorów społecznych oferujących nowe rozwiązania praktycznej nauki zawodu w przejściu z edukacji do pracy” - Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój. Ideą spotkania będzie wywiad grupowy, podczas którego będziemy analizować drugi etap testowania naszego pomysłu.

Wykład w ramach programu Erasmus+ Staff mobility for teaching

Dnia 18 maja 2018 dr inż. Vladimir Bulej wygłosił w ramach programu Erasmus+ Staff mobility for teaching wykłady nt. Mobile robotics - navigation of mobile robots oraz Robots and mechanisms with unconventional kinematic structure.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

© 2015 ITiM SK