Wyświetlono tylko wiadomości z kluczem: Wycieczka   Usuń klucz

Wycieczka: Mitsubishi Electric

14.05.2019 roku Studenci II i III roku Mechatroniki, wraz z opiekunami, dr Jolantą Dzik, dr inż. Lucjanem Kozielskim i mgr inż. Kamilem Feliksikiem, odwiedzili siedzibę Mitsubishi Electric w podkrakowskich Balicach.

Pracownicy firmy zaprezentowali centrum automatyki przemysłowej – Showroom 4.0. Studenci zobaczyli m.in. roboty w niecodziennym wydaniu - „Threerobot” - stację z trzema przemysłowymi robotami ramieniowymi. Obejrzeli niezwykły pokaz będący połączniem tańca robotów, dźwięku oraz wizualizacji prezentowanej na monitorach, a następnie - gniazdo zbudowane z robotów i urządzeń skręcających długopisy, gdzie mogli wygrawerować dowolnie wymyślony przez siebie napis.

Showroom 4.0. w Mitsubishi Electric to najnowsze rozwiązania z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych i stanowiska demonstracyjne e-Factory łączące automatyzację z cyfryzacją, analizą danych oraz funkcjami produkcji personalizowanej.

Wycieczka: Johnson Electric Poland Sp. z o.o.

Dnia 9 kwietnia 2019 odbyła się wycieczka studentów III roku specjalizacji Komputerowe wspomaganie w budowie i eksploatacji maszyn, do firmy Johnson Electric Poland Sp. z o.o. Oddział w Polsce. Wycieczka była tematycznie związana z modułem Projektowanie i badanie układów mechatronicznych i w ramach zajęć z tego przedmiotu została zorganizowana. Johnson Electric to jedna z najnowocześniejszych firm wytwarzających podzespoły elektryczne oraz wyspecjalizowane i zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Firma zajmuje się cyklem produkcyjnym począwszy od zaprojektowania wyrobu przez kompletację komponentów i montaż, aż po testowanie. Do organizacji wycieczki przyczynili się: ze strony firmy Pani Magdalena Ogrodowczyk, a z ramienia uczelni dr Marek Bara. O pracy na stanowiskach roboczych w hali produkcyjnej opowiadał Pan Michał Bijan, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszych studentów oraz przekazanie im cennych informacji na temat pracy w firmie Johnson Electric.

Wycieczka: Yamazaki Mazak 2018

Dnia 5 grudnia 2018 odbyła się wycieczka studentów III roku specjalizacji Komputerowe wspomaganie w budowie i eksploatacji maszyn, do firmy Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce, światowego lidera w produkcji obrabiarek.

Wycieczka była tematycznie związana z modułem Komputerowo wspomagane wytwarzanie części maszyn (CAM) i w ramach zajęć z tego przedmiotu została zorganizowana. Studenci zapoznali się z historią i strukturą zakładu, poznali maszyny produkowane w firmie Yamazaki Mazak oraz procedurę programowania jednej z maszyn, a także przebieg procesu obróbki materiału.

Wycieczka: Roca 2018

27 listopada 2018 odbyła się po raz kolejny wycieczka technologiczna studentów II roku Mechatroniki wraz z opiekunką - dr hab. Beatą Wodecką-Duś, do gliwickiej fabryki ceramiki sanitarnej Roca Polska sp. z o.o.

Wycieczka: Roca

W dniu 5 grudnia 2017 r., po raz kolejny, studenci wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce technologicznej do gliwickiej fabryki Roca Polska sp. z o.o. Organizator wycieczki ze strony Firmy Pan Piotr Maryniak - specjalista ds. rekrutacji i analiz, przedstawił prezentację historii firmy, jej pozycję na świecie i w Polsce oraz oprowadził studentów po zakładzie. Studenci poznali proces technologiczny wytwarzania ceramiki sanitarnej.

Wycieczka: Bitron

W dniach 12 i 19 maja 2017 odbyły się wycieczki studentów II i III roku do firmy Bitron w Sosnowcu.

Bitron to zintegrowane, najnowocześniejsze centrum tworzenia elektroniki w Turynie oraz wyspecjalizowane i zaawansowane technologicznie linie produkcyjne w Sosnowcu. Firma zajmuje się cyklem produkcyjnym począwszy od zaprojektowania wyrobu przez kompletację komponentów i montaż elektroniczny, aż po testowanie i zagadnienia logistyczne.

Do organizacji wycieczki przyczynili się: ze strony firmy Pani Anna Kroczek, a z ramienia uczelni dr Marek Bara oraz nasza studentka mgr Diana Szalbot.

Przed oprowadzeniem po hali studenci zostali wyposażeni w specjalne ubranie i obuwie ochronne oraz przeszli szkolenie BHP na terenie firmy. O pracy na stanowiskach roboczych w hali produkcyjnej opowiadał Pan Piotr Bizior, któremu serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszych studentów oraz przekazanie im cennych informacji na temat pracy w firmie Bitron.

Wycieczka: Roca

Roca

W dniu 12 grudnia 2016 r. studenci II roku Mechatroniki 1 st., z opiekunami Panią dr Beatą Wodecką-Duś oraz dr Ewą Ćwikiel, wzięli udział w wycieczce technologicznej do fabryki Roca Polska Sp. z o.o. Mieści się ona w Gliwicach i jest jedną z 72 fabryk na świecie tej marki, a ich produkty można znaleźć na czterech kontynentach i w 135 krajach.

Całość zaczęła się od prezentacji multimedialnej, na której została przedstawiona historia firmy Roca, pozycja firmy na świecie i w Polsce oraz pokaz szerokiej gamy wyrobów. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie hali produkcyjnej zarówno w starej, jak i nowej część fabryki po rozbudowie. Studenci zobaczyli oraz zapoznali się z całym cyklem produkcyjnym ceramiki sanitarnej od magazynu surowców, poprzez mielenie, formowanie, spiekanie, szkliwienie, na kontroli jakości kończąc. Następnie nasza grupa miała możliwość obejrzenia ekspozycji z szeroką gamą produktów.

Możliwość zobaczenia rzeczywistego procesu produkcyjnego w jednej z najnowocześniejszych fabryk ceramiki sanitarnej było cennym uzupełnieniem wiadomości teoretycznych będących przedmiotem wykładu i ćwiczeń laboratoryjnych z Inżynierii Wytwarzania.

Wycieczka: Huta Szkła Zawiercie

Huta Szkła Zawiercie

W dniu 14 listopada 2016 r. studenci II roku Mechatroniki 1 st., z opiekunem Panią dr Beatą Wodecką-Duś w ramach przedmiotu Inżynieria Wytwarzania, uczestniczyli w wycieczce technologicznej do Huty Szkła Zawiercie. W trakcie zwiedzania zakładu studenci przyglądali się procesowi wytwarzania szkła, mogli zgłębić tajniki topienia, formowania oraz zdobienia i polerowania szkła. Zobaczyli również narzędzia, jakie stosowane są przy ręcznym formowaniu (dmuchaniu) wyrobów kryształowych oraz automatyczną linię formowania szklanek i kieliszków. Mogli również zapoznać się z procesem ręcznego zdobienia wyrobów kryształowych oraz pracy automatu zdobniczego. Odwiedzili też ekspozycję muzealną przedstawiającą wzornictwo minionych lat.

© 2015 ITiM SK