Wyświetlono tylko wiadomości z kluczem: Student   Usuń klucz

Robot Studio Challenge 2017

Robot Studio Challenge 2017

ABB ogłasza konkurs na najlepszą pracę dyplomową zrobioną w RobotStudio (budowa stanowiska montażowego przy użyciu conajmniej 6 robotów).

Wycieczka: Huta Szkła Zawiercie

Huta Szkła Zawiercie

W dniu 14 listopada 2016 r. studenci II roku Mechatroniki 1 st., z opiekunem Panią dr Beatą Wodecką-Duś w ramach przedmiotu Inżynieria Wytwarzania, uczestniczyli w wycieczce technologicznej do Huty Szkła Zawiercie. W trakcie zwiedzania zakładu studenci przyglądali się procesowi wytwarzania szkła, mogli zgłębić tajniki topienia, formowania oraz zdobienia i polerowania szkła. Zobaczyli również narzędzia, jakie stosowane są przy ręcznym formowaniu (dmuchaniu) wyrobów kryształowych oraz automatyczną linię formowania szklanek i kieliszków. Mogli również zapoznać się z procesem ręcznego zdobienia wyrobów kryształowych oraz pracy automatu zdobniczego. Odwiedzili też ekspozycję muzealną przedstawiającą wzornictwo minionych lat.

Internetowe Rewolucje Google

Zapraszamy do zapoznania się z inicjatywą Internetowe Rewolucje Google.

Internetowe Rewolucje to przede wszystkim dostępny dla wszystkich darmowy kurs online. W trakcie 89 lekcji, podzielonych na 23 tematy, studenci zyskują praktyczne umiejętności od ekspertów z branży marketingu internetowego. Każdy z tematów omówiony jest w kilku filmach wprowadzających i rozwijających dane zagadnienie. Łącznie to prawie 8 godzin materiałów wideo.

Po ukończeniu wszystkich lekcji na studentów czeka certyfikat od Google i IAB Europe potwierdzający zdobyte umiejętności i stanowiący cenny dodatek do CV na początek kariery. Dla najbardziej zaangażowanych zaplanowano w wakacje program mentoringowy. Naukę można rozpocząć na platformie pod adresem:

Konferencja NIDays 2015

Dnia 13 października br. w Warszawie odbyła się największa konferencja National Instruments (producent LabView) z wieloma ścieżkami tematycznymi dla inżynierów, naukowców oraz nauczycieli akademickich. Głównym celem konferencji było przedstawienie najnowszych technologii i trendów w dziedzinie pomiarów, zautomatyzowanych testów, wbudowanych systemów kontrolno-pomiarowych.

W konferencji wzięli udział członkowie Koła Mikromechatroników: Kamil Feliksik, Paweł Kwapik i Piotr Cieśla, wraz z opiekunem dr Jolantą Dzik. Uczestniczyli oni m.in. w warsztatach LabView, podczas których mogli w praktyce dowiedzieć się jak w prosty sposób przeprowadzić akwizycję i przetworzyć dane zebrane z różnego rodzaju sensorów takich jak: tensometry, termopary, ogniwa słoneczne itp. Poznali najnowsze trendy w sposobach programowania stacji testujących parametry mechaniczne, a także nauczyli się wyznaczać bilans energetyczny robotów przemysłowych FANUC. Wysłuchali również prezentacji ekspertów poruszających tematy z dziedzin takich jak: przemysł motoryzacyjny, maszyny wielkogabarytowe, oraz przemysłowy Internet Rzeczy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (19-23 października br.) przygotowało szereg inicjatyw wspierających rozwój zawodowy. Wszystkie wydarzenia dedykowane są Studentom i Absolwentom Uniwersytetu Śląskiego.

Ogólne .

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne wydarzenie, którego celem jest wspieranie w rozwoju kariery oraz promocja inicjatyw związanych z doradztwem zawodowym.

Adresatami OTK są wszystkie osoby, które chcą skorzystać z profesjonalnego wsparcia oraz dobrych rad w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy czy kariery.

Poniedziałek:
Podczas spotkania można uzyskać wiedzę na temat tego, jakie metody poszukiwania pracy są najefektywniejsze, a na jakie nie warto tracić czasu, gdzie można znaleźć najlepsze oferty, jak wykorzystać media społecznościowe w poszukiwaniu pracy i praktyk, jak efektywnie korzystać z serwisu biurokarier.edu.pl.

Wtorek: „Jak wyjść zwycięsko z rozmowy kwalifikacyjnej”.
Podczas szkolenia studenci i absolwenci dowiedzą się jak Biuro Karier pomaga stawiać pierwsze kroki w karierze zawodowej. Dla wszystkich studentów - szczególnie tych studiujących w Sosnowcu, zorganizowano stoisko w Instytucie Informatyki, na którym będzie można skonsultować dokumenty aplikacyjne, dowiedzieć się o wszystkich wydarzeniach, które Biuro Karier planuje w najbliższym czasie, porozmawiać z coachem kariery oraz zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk i staży.

Środa:
Targi Jobs Spot to możliwość zorientowania się ofertach pracy, praktyk i staży przygotowanych przez pracodawców, a także zadania im wszelkich pytań związanych z karierą w ich firmach. To także skorzystania z porad specjalistów w CV Point, którzy doradzą, jak sprawić, aby dokumenty kwalifikacyjne były nie tylko rzeczowe, ale przede wszystkim skuteczne.

Czwartek:
W trakcie tego wydarzenia doradca w Biurze Karier przygotuje zestaw testów psychozawodowych, które ułatwią określenie mocnych stron, preferencji i predyspozycji zawodowych oraz skłonią do refleksji na temat własnych możliwości.

Piątek:
Głównym celem cyklu jest umożliwienie studentom bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorcami, którzy są jednocześnie pasjonatami i ekspertami w swoich dziedzinach. Każdy z nich prowadzi swój własny biznes i jest wieloletnim praktykiem.”

© 2015 ITiM