Wycieczka: Mitsubishi Electric

2019.05.15, JDz

14.05.2019 roku Studenci II i III roku Mechatroniki, wraz z opiekunami, dr Jolantą Dzik, dr inż. Lucjanem Kozielskim i mgr inż. Kamilem Feliksikiem, odwiedzili siedzibę Mitsubishi Electric w podkrakowskich Balicach.

Pracownicy firmy zaprezentowali centrum automatyki przemysłowej – Showroom 4.0. Studenci zobaczyli m.in. roboty w niecodziennym wydaniu - „Threerobot” - stację z trzema przemysłowymi robotami ramieniowymi. Obejrzeli niezwykły pokaz będący połączniem tańca robotów, dźwięku oraz wizualizacji prezentowanej na monitorach, a następnie - gniazdo zbudowane z robotów i urządzeń skręcających długopisy, gdzie mogli wygrawerować dowolnie wymyślony przez siebie napis.

Showroom 4.0. w Mitsubishi Electric to najnowsze rozwiązania z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych i stanowiska demonstracyjne e-Factory łączące automatyzację z cyfryzacją, analizą danych oraz funkcjami produkcji personalizowanej.