Warsztaty: LabView, Autodesk 3DsMax

2015.05.19, IK

w dniach 8, 15 i 22 maja 2015 r.
młodzież szkól ponadgimnazjalnych
do wzięcia udziału w zajęciach warsztatowych:

LabView środowisko programistyczne jutra

Autodesk 3DsMax – potęga wizualizacji

Warsztaty - "LabView środowisko programistyczne jutra" - mają na celu zwróceniu uwagi uczestników na graficzne środowisko programistyczne LabView stworzone przez firmę National Instruments. Umożliwia ono szybkie i wygodne tworzenie wielu aplikacji, między innymi pozwalających na sterowanie systemami kontrolno-pomiarowymi, a także modelowanie obiektów i zjawisk.

Warto podkreślić jego prężny rozwój w ostatnich kilkunastu latach. Obecnie LabVIEW pozwala na tworzenie rozwiązań o bardzo różnych zastosowaniach – od programowania sterowników wbudowanych, po stacje pomiarowe z setkami kanałów. To właśnie środowisko LabView było wykorzystywane przez CERN i NASA do realizacji strony programistycznej największych inżynierskich wyzwań w historii ludzkości! W czasie zajęć omówione zostaną między innymi:

• podstawy oprzyrządowania wirtualnego (przepływ danych, kontrolki interfejsu użytkownika),
  • system akwizycji danych (na przykładzie odczytu danych z termopar),
  • raportowanie i prezentacja wyników pomiarowych na urządzeniach przenośnych - smartfony i tablety.

Podczas zajęć warsztatowych uczestnicy nauczą się praktycznej pracy z programem Autodesk 3Ds Max, jednym z najpopularniejszych programów do modelowania, tworzenia animacji i renderowania. Autodesk 3DsMax jest wykorzystywany w przemyśle filmowym, wizualizacji architektonicznej i produktowej. Na podkreślenie zasługuje jego szczególne miejsce w branży produkcji gier komputerowych i oprogramowania multimedialnego. Jest idealnym wyborem dla osoby potrzebującej wydajnego programu do modelowania, wizualizacji, renderingu oraz animacji 3D. To właśnie w tym programie pracują profesjonaliści z całego świata, tworząc wizualizacje, filmy czy grafikę 3D. Z jego pomocą powstała m. in. polska animacja pt. Katedra.

Zastosowania 3Ds Maxa są nieograniczone!

Uczestnicy zajęć warsztatowych poznają podstawowe funkcje tego programu i zdobędą wiedzę, która wystarczy do rozpoczęcia pracy nad własnymi projektami i jednocześnie będzie doskonałą podstawą do dalszego rozwijania umiejętności. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż uczniowie i studenci mogą korzystać z darmowej wersji edukacyjnej programu, udostępnianej przez firmę Autodesk.

Do skorzystania z naszej oferty zapraszamy uczniów szkół średnich, podkreślając jednocześnie, że do uczestnictwa nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie ze środowiskiem LabView czy Autodesk 3DsMax. Mamy nadzieję, że warsztaty, które poprowadzą doświadczeni pracownicy naukowi Instytutu Technologii i Mechatroniki, udowodnią uczestnikom, że każdy może się nauczyć programowania w środowisku cenionym przez czołowe laboratoria naukowe Europy i Ameryki, a także tworzenia wizualizacji w oparciu o oprogramowanie stosowane w profesjonalnych pracowniach projektowych.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmuje sekretariat Zakładu Elektroceramiki i Mikromechatroniki pod nr tel. 32 2691-887 lub na adres mailowy: iwona.kantorysinskaus.edu.pl. W jednej sesji warsztatowej trwającej 1,5 godz. mogą uczestniczyć grupy uczniów liczące do 30 osób, które ze względów organizacyjnych i możliwości technicznych pracowni komputerowych zostaną podzielone na dwie 15-o osobowe grupy. Pierwsza sesja zajęć rozpoczyna się o godzinie 1100.