Podpisanie umowy o współpracy z Johnson Electric Poland Sp. z o.o.

2016.06.20, DB

W dniu 15.06.2016r. w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została podpisana umowa o współpracy pomiędzy:

Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, reprezentowanym przez:
prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka – Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką,
a,
Johnson Electric Poland Sp. z o.o., ul. Przybylaka 15, 41-300 Dąbrowa Górnicza,
reprezentowanym przez:
mgr inż. Michała Bijan - Dyrektora ds. Zarządzania Strategicznego i Industrializacji Procesów dla IPG Europa.

Podpisanie umowy o współpracy z Johnson Electric Poland Sp. z o.o.

Johnson Electric Poland to część międzynarodowej grupy działającej w branży elektrotechnicznej, lider w produkcji podzespołów m.in. dla przemysłu samochodowego oraz branży AGD. Johnson Electric zatrudnia ponad 36 tys. pracowników w 23 krajach na całym świecie. W Polsce zakład firmy zlokalizowany jest w Dąbrowie Górniczej. Fabryka działa od 2005 roku i obecnie zatrudnia ponad 850 osób.

Współpraca pomiędzy uczelnią a firmą obejmie m.in. realizację wspólnych prac dyplomowych dla studentów kierunku Mechatronika, organizację praktyk i staży zawodowych dla studentów kierunku Mechatronika, udział Firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych, tworzonych w Instytucie Technologii i Mechatroniki, współpraca w zakresie organizacji i promocji wydarzeń skierowanych do środowiska akademickiego Uczelni.

Jednostką realizującą umowę ze strony UŚ jest Instytut Technologii i Mechatroniki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach. W podpisaniu umowy brali udział również przedstawiciele instytutu: dyr. ITiM dr hab. Dariusz Bochenek oraz z-ca dyr. ITiM dr hab. Małgorzata Adamczyk-Habrajska.