Wycieczka: Huta Szkła Zawiercie

2016.11.15, BWD

Huta Szkła Zawiercie

W dniu 14 listopada 2016 r. studenci II roku Mechatroniki 1 st., z opiekunem Panią dr Beatą Wodecką-Duś w ramach przedmiotu Inżynieria Wytwarzania, uczestniczyli w wycieczce technologicznej do Huty Szkła Zawiercie. W trakcie zwiedzania zakładu studenci przyglądali się procesowi wytwarzania szkła, mogli zgłębić tajniki topienia, formowania oraz zdobienia i polerowania szkła. Zobaczyli również narzędzia, jakie stosowane są przy ręcznym formowaniu (dmuchaniu) wyrobów kryształowych oraz automatyczną linię formowania szklanek i kieliszków. Mogli również zapoznać się z procesem ręcznego zdobienia wyrobów kryształowych oraz pracy automatu zdobniczego. Odwiedzili też ekspozycję muzealną przedstawiającą wzornictwo minionych lat.