Wycieczka: Roca

2016.12.12, BWD

Roca

W dniu 12 grudnia 2016 r. studenci II roku Mechatroniki 1 st., z opiekunami Panią dr Beatą Wodecką-Duś oraz dr Ewą Ćwikiel, wzięli udział w wycieczce technologicznej do fabryki Roca Polska Sp. z o.o. Mieści się ona w Gliwicach i jest jedną z 72 fabryk na świecie tej marki, a ich produkty można znaleźć na czterech kontynentach i w 135 krajach.

Całość zaczęła się od prezentacji multimedialnej, na której została przedstawiona historia firmy Roca, pozycja firmy na świecie i w Polsce oraz pokaz szerokiej gamy wyrobów. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie hali produkcyjnej zarówno w starej, jak i nowej część fabryki po rozbudowie. Studenci zobaczyli oraz zapoznali się z całym cyklem produkcyjnym ceramiki sanitarnej od magazynu surowców, poprzez mielenie, formowanie, spiekanie, szkliwienie, na kontroli jakości kończąc. Następnie nasza grupa miała możliwość obejrzenia ekspozycji z szeroką gamą produktów.

Możliwość zobaczenia rzeczywistego procesu produkcyjnego w jednej z najnowocześniejszych fabryk ceramiki sanitarnej było cennym uzupełnieniem wiadomości teoretycznych będących przedmiotem wykładu i ćwiczeń laboratoryjnych z Inżynierii Wytwarzania.